Néptánc viselettár
„Nem a ruha teszi az embert.”, szokták mondani napjainkban, hiszen teljesen mindegy mit veszünk magunkra, a mai világban már semmi sem meglepő. Régen azonban ez nem volt mindig így. Az emberi öltözet a legrégebbi időtől kezdve nem csupán védte a beöltözőt, hanem díszítette is és kifejezett sok egyéb, a viselőjét jellemző tulajdonságokat. Ilyen például a neme, a kora, a vallása, a falu ahol él.
Napjainkban megváltozott a népviselet funkciója. A néptáncegyüttesek gyermek, ifjúsági- és felnőtt csoportjainak színpadi megjelenésénél elengedhetetlen, hogy hiteles viseletekben lépjenek színpadra.
EZEN A FELÜLETEN SEGÉDANYAGOK VIDEÓS GYŰJTEMÉNYÉT TALÁLOD, A KÁRPÁT- MEDENCEI NÉPTÁNCANYAGOK VISELETEIHEZ.
A filmjeink, nem egyszerűen viseletbemutató filmek. Célunk, hogy a „TITOK NYITJÁT” mutassuk be! A „hogyan”-t szeretnék azok figyelmébe ajánlani, akik az igényes szép, esztétikus megjelenésre törekednek! Biztosan sokat gondolkodtál már egy- egy táncegyüttes fellépése közben, hogy a lányokon az a fejkendő vajon, hogyan van ilyen tökéletesen felkötve!? Vagy, hogy hogyan lehet szép koszorút fonni?
Nézz bele filmjeinkbe!
Minden viselet feldolgozásánál a következő felépítésre számíthatsz:
– alsóruházat
– felsőruházat
– fej és hajviseletek
– ékszerek, kiegészítők
Fortélyok, országosan elismert szakemberektől!
Kalotaszeg
Cifra kalotaszegként ismerik sok helyen, hiszen a Kárpát- medence egyik legdíszesebb viselete az itt élőké. Pitlik- Sipos Eszter segítségével az öltöztetés legapróbb részleteibe is betekintést nyerhettek.