Nálatok hogy kezdődnek a táncórák? Gondolom, mindig hasonlóképpen. Sorakoztok, vagy csak összeültök a gyerekekkel, elmondjátok, hogy mit fogtok aznap azon a próbán/ edzésen csinálni, megnézitek, ki van ott a próbán vagy ki nincs (számunkra ez mindig nagyon fontos, még a legkisebbeknél is, mert egy névsorolvasással tudják, hogy nekünk is számít, ki van ott és ki nincs, tehát FONTOSAK NEKÜNK!).
Általában a gyerekek mindig a tanítási órák után mennek edzésekre. Vagy jobb napjuk volt, vagy iszonyatosan fáradtak, mert a hosszú órák, esetleg a sok dolgozat után találkoztok, és már arra gondolnak, hogy még mennyit kell tanulniuk holnapra. A TE feladatod az, hogy egy jó kezdéssel felpörgesd őket! DE! Neked is lehet fárasztó napod, amikor nem vagy annyira motivált egy- egy táncpróba előtt. Ehhez szeretnénk neked ebben az igen nagy és terjedelmes fejezetben ötletekkel szolgálni, hogy mind saját magadat tudd fejleszteni, mind kihívásokkal és fejlődési lehetőségekkel állj a táncosaid elé. Motiválni csak úgy lehet, ha te is motivált vagy, fejleszteni csak úgy lehet, ha TE magad is nyitott vagy a fejlődésre.
A táncosokkal közös szimbiózisban élünk. Ha nekik szükségük van egy kis felpörgetésre, ott állsz mögöttük és egy jó kezdéssel örömteli táncpróbát fogsz tartani. Vagy ha te nem vagy a legjobb passzban, a gyerekek, hidd el, felpörgetnek majd és egy jó gyakorlattal motiválni fognak arra, hogyan tedd őket még jobbá!
A táncóráinkat általában bemelegítéssel, táncelőkészítő gimnasztikával, tánctechnikai képességfejlesztéssel szoktuk kezdeni, s majd nyújtással fejezzük be ezt a próbarészt. Természetesen mindig van egy megszokott rend, amelyektől egy- egy alkalommal el szoktunk térni.
A felvételeken mindig a tükörképedet mutatjuk, hogy könnyebb legyen a tanulási és gyakorlási folyamat. Ez segítség neked is!
Minden gyakorlatnál a fokozatosság elvét követve állítottuk össze a gyakorlatok és egyben a videók sorrendjét is. Mérd fel a saját táncosaid tudását és a nekik megfelelő szinten kezdd a tanítást!
A táncórák elejére című fejezetben ezeket a gyakorlattípusokat gyűjtöttük össze a következő
témaegységenként rendszerezve:
- Bemelegítés
- Táncelőkészítő gimnasztika
- Tánctechnikai gyakorlatok
- Nyújtás
GYERE, TARTS VELÜNK, ÉS KEZDJÜK EGY KIS FELPÖRGETÉSSEL A TÁNCÓRÁKAT!
Táncelőkészítő gimnasztika
Gondoltad volna, hogy milyen sok mindent fejlesztesz, ha táncpróbáidon alkalmazod a tácelőkészítő gimnasztikai gyakorlatokat? Nézd meg!
Tánctechnikai gyakorlatok
Mit jelent számunkra a táctechnika? Rövid videóinkban a gyakorlatokt teljesen szétbontva- egymásra építve követheted, lépésről-lépésre!