Szeretettel köszöntünk a tánctechnikai gyakorlatok felületen!

Kifogytál az új gyakorlatokból? Miben is tudunk neked segíteni ezen a felületen? Mit is jelent számunkra a tánctechnika?

 „ Az esztétikus mozgásban, úgymint a tánc, a tér-idő-erő összetevők plasztikus harmóniát alkotnak és a mozgás belső logikáját követően tökéletes kölcsönhatásban vannak egymással.” (Berczik, 1992:7)

Az oktatás során e három tényező tudatos alkalmazása elősegíti a különböző mozdulatok, mozgásfolyamatok tanítását. Mindig figyelembe kell vennünk a táncosaink életkorát. Szellemi és technikai tudásuknak megfelelően alkalmazzuk a gyakorlatokat. Ebben segítenek neked a rövid videóink, hiszen a gyakorlatokat teljesen szétbontva- egymásra építve követheted, lépésről-lépésre!

Ezekben a videókban összegyűjtöttük azokat a gyakorlatokat, amelyeket mi a Tánctanoda táncosaival is szoktunk a táncelőkészítő gimnasztika után csinálni.

Töltődj ötleteinkkel, gyakorlatainkkal!

MOSOLYGÓS GYERMEKARCOK, MELY AZT AZ ÖRÖMET SUGÁROZZA, IGEN! ÜGYESEBB LETTEM!

 
Forgásgyakorlat200szor200

Forgósan

Ebben a leckében lépésről lépésre nézheted végig a székely forgatós táncanyag megtanításához használt forgástechnikai alapozó gyakorlatainkat. Minál fiatalabbakknál kezdd!

Itt a karom, hol a lábam200szor200

Itt a karod, hol a lábad, mondd a száddal!

Egy olyan függetlenítési gyakorlattal ismerkedhetsz meg, mely komplexen fejleszti a táncosoknak azon képességeit, melyek a koreográfiai elemek elsajátításához szükségesek. 

Lengetősen ügyesen200szor200

Lengetősen ügyesen!

A lengető a magyar tánckultúrában egy olyan alapmotívum, mint a magyar ételek között a töltött káposzta. Íme, néhány újdonság, amit a lengető motívummal alkalmazhatsz játékosan!